Friss kutatás: A hazai diákok közel fele szerint nem szabad a véleménynyilvánítás az egyetemén
Az oktatók viszont sok esetben politizálnak.
Fábri György rektorhelyettes szerint „az ELTE nem egy futball-ligának a meccse, ahova bárki be tud kiabálni a partvonal széléről”.
Az ELTÉ-n a pártpolitika kizárása az oktatásból, a kutatásból és a tanulásból magától értetődő, ha ez nem így lenne, az rendkívül komoly ügynek minősülne – jelentette ki Fábri György az ATV Egyenes Beszéd című műsorában, utalva a Magyar Nemzet cikkére, amelyben politikai elfogultsággal vádolták az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetét. „Megüzentem a cikk írójának, hogy amennyiben nem tudja tényekkel alátámasztani a leírtakat, akkor az egyetemet is rágalmazza” – tette hozzá Fábri.
Az ELTE rektorhelyettese szerint, ha a cikkben leírtak igazak lennének, akkor meg kellene védeniük a hallgatóikat, de jelenleg az oktatókat kell megvédeniük az olyan támadásoktól, „amelyeknek nem látszik az alapja”. Fábri kijelentette, az ilyen stílusú és színvonalú támadásokat semmilyen irányból nem tudják elfogadni – ezzel a rektorhelyettes az ELTE BTK-n legutóbb történt zsidózó matricákra is utalt.
„Az egyetem meritokratikus, értékelvű intézmény” – jelentette ki Fábri, aki szerint „ez nem egy harmadosztályú futball-ligának a meccse, ahova bárki be tud kiabálni a partvonal széléről”. A rektorhelyettes ugyanakkor egyértelművé tette, hogy az ELTE-n világnézeti sokszínűség uralkodik, függetlenül attól, hogy pártpolitikai tevékenységet nem engednek az intézmény falai között. Akik megtámadják György Pétert, nem számolnak azzal, hogy a professzor két emelettel odébb lévő kollégáját is megtámadhatják aztán hasonló indokkal – de az ELTE őt is meg fogja védeni, tette hozzá Fábri.